Odkurzacz całkiem bezpłatne narzędzie do czyszczenia komputera

Całkowicie darmowe, polskie narzędzie służące do oczyszczania zawartości dysków twardych ze zbędnych plików, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i powodujących spadek wydajności systemu operacyjnego.

Odkurzacz rozpoznaje mniej więcej 6500 zbędnych obiektów tworzonych przez najpopularniejsze oprogramowanie – pliki tymczasowe, kopie zapasowe, raporty, dzienniki zdarzeń, obce pliki językowe, zbędne pliki multimedialne oraz obiekty utworzone przez złośliwe oprogramowanie i pozostałe po odinstalowanych programach. Program pozwala także porządkowanie zawartości rejestru systemowego i usuwanie zablokowanych plików, a wbudowane monitory informują o poziomie zaśmiecenia dysku i tzw. porzuconych folderach. Dużą zaletą Odkurzacza są aktualizowane bazy sygnatur, które zapewniają wykrywanie nowych „śmieci” na komputerze użytkownika. Najnowsza wersja 13 wprowadza głównie nowy interfejs użytkownika, który łączy najistotniejsze elementy powiązane z czyszczeniem w jednej programów. Poszczególne etapy czyszczenia i administrowania, zostały podzielone na łatwo dostępne, tematyczne zakładki.

Odkurzacz 13 i jego wewnętrzna baza rozpoznająca zbędne obiekty, były napisane od podstaw, dzięki czemu uzyskano mniej więcej 70% przyśpieszenie skanowania i wyraźną poprawę pracy wymagających operacji, jak czyszczenie i tworzenie kopii bezpieczeństwa. Nowe sygnatury, oprócz przyśpieszenia, zwiększają też bezpieczeństwo czyszczenia , a oprócz tego dają nowe, efektywne sposobów konfiguracji. W nowym program do czyszczenia komputera Odkurzacz zrezygnowano z dalszego rozwijania modułów. Jednakże nadal możliwe jest wykorzystanie m.in. z Menedżera Rejestru. W trakcie instalacji możesz zezwolić na ich zachowanie.